Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

Plastyka krótkiego wędzidełka

Home  /  Oferta medyczna  /  Plastyka krótkiego wędzidełka

Wędzidełko to umiejscowiony na brzusznej powierzchni prącia fałd skórny łączący żołądź z napletkiem. W sytuacji fizjologicznej wędzidełko umożliwia ściągnięcie napletka za żołądź zarówno w stanie spoczynku jak i we wzwodzie.

Kiedy wędzidełko jest zbyt krótkie mężczyzna może odczuwać ból i dyskomfort podczas stosunku seksualnego. W skrajnych przypadkach może dojść do jego naderwania lub całkowitego zerwania. W takiej sytuacji występuje  krwawienie i ból. Krótkie wędzidełko powoduje skrzywienie ( zagięcie  żołędzi ) w dół co może powodować dyskomfort estetyczny.

Pacjent jest kwalifikowany jest do zabiegu po uprzedniej konsultacji urologicznej.

W znieczuleniu miejscowym, po uprzednim przygotowaniu pola operacyjnego  wędzidełko jest przecinane a następnie na powstałą ranę zakładane są szwy o krótki czasie wchłaniania.  Zapewnia to sprawne gojenie oraz powstanie niewielkiej linijnej  blizny. Jak podczas każdego zabiegu chirurgicznego może wystąpić niewielkie krwawienie.

W przebiegu pooperacyjnym zalecane jest intensywne zsuwanie napletka od pierwszej doby po zabiegu oraz stosowanie maści z antybiotykiem.