Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

Obrzezanie

Home  /  Oferta medyczna  /  Obrzezanie

Obrzezanie – to z  łacińskiego „okrężne obcięcie”. Oznacza obcięcie napletka.

Przyczyną takiego postepowania może być stulejka  dziecięca  lub występująca u dorosłych na skutek bliznowacenia , przewlekłego stanu zapalnego, liszaja twardzinowego schorzeń przebiegających ze zwężeniem pierścienia  napletka uniemożliwiającym jego swobodne zsuwanie poniżej korony żołędzi.

 

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym nasiękowym  przy użyciu 1% roztworu lignocainy.  Napletek odcinany jest  poniżej pierścienia zwężającego po wcześniejszym przygotowaniu pola operacyjnego.  Następnie wykonuje się hemostazę ( zatamowanie krwawienia ). Na ranę są  zakładane szwy o krótkim czasie wchłaniania zespalające  blaszki napletka.

 

Pacjent kwalifikowany jest do zabiegu w trakcie wizyty wstępnej w gabinecie. W tym czasie omawiany jest sposób przeprowadzenia zabiegu planowany czas trwania. Omawiamy także przebieg pooperacyjny w którym w pierwszej dobie  po zabiegu może wystąpić znaczny obrzęk prącia, moszny z wybroczynami podskórnymi oraz zasinieniem okolicy operowanej oraz okolicznych tkanek. Stan taki może utrzymywać się do kilkunastu dni. Ponadto w ciągu pierwszych dni po zabiegu możliwe jest delikatne podkrwawianie z miejsca operowanego.

 

Zalecenia pozabiegowe to przede wszystkim unikanie intensywnego moczenia rany przez 3-4 dni ( szwy rozwiązują się i odpadają pod wpływem wilgoci. Efekt ten chcemy osiągnąć ok 7 doby.

Zatem toaleta, stosowanie maści z antybiotykiem i intensywne zsuwanie napletka od pierwszej doby po zabiegu pozwolą na prawidłowe wygojenie się rany bez konieczności zdejmowania szwów.

Poza tym brak przeciwskazań do pracy czy ćwiczeń fizycznych.